top of page
DJI_04070-aspect-ratio-1920-830.jpg

RIMI RĪGAS MARATONS 2023

Rimi_Riga_Marathon_transparent_logo.png

7.maijā norisinājās ikgadējais Rimi Rīgas maratons, kurā šogad piedalījās sociāla uzņēmuma “Liberated!” īpaši radīta izlase, kurā skrēja 5km distanci vairāk kā 50 cilvēki riteņkrēslos un viņu skrienošie atbalstītāji, lai aktuālizētu sociālu kampaņu par funkcionālo apģērbu un aksesuāru vajadzību cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Ik gadu notiek vērienīgais maratona skrējiens, kas apvieno tūkstošus cilvēku, kas skrien priekam, sportiskiem mērķiem, fiziskās aktivitātes pilnveidei vai vienkārši vēloties piedzīvot kopības, jaudas un enerģijas neaizmirstamas sajūtas!

Šogad pirmo reizi tiks radīta izlase, kurā 8 kategorijās tika īpaši aicināti cilvēki riteņkrēslos, lai dotos 5km distancē patstāvīgi vai tandēmos ar skrējējiem-stūmējiem, kas palīdzēja piedzīvot neaizmirstamas emocijas un sportisko garu tiem, kuri neatkarīgi no individuālām spējām arī vēlējās un vēlās iekļauties, aktīvi sociālizēties un piedzīvot dzīvi ārpus mājām vai institūcijas. Labāko rezultātu sasniedzējiem 1.,2., un 3. vietās, ar “Rimi Latvia” finansiālo atbalstu tika piešķirtas īpašas balvas - sertifikāti ar iespēju pasūtīt individuāli personalizētu funkcionālo apģērbu - lietusmēteli no zīmola “Liberated!”. Savukārt, katram izlases dalībniekam, neatkarīgi no rezultāta - ērts un praktisks aksesuārs - roku uzroči. 

Par sociālo kampaņas mērķi, kuru aktuālizēs “Liberated!’ izlases dalība Rimi Rīgas maratonā, stāsta sociāla zīmola “Liberated!” vadītāja un projektu iniciatore Ilona Daukšte: “Mēs aicinām ikvienu atbalstīt mūsu zīmola mājas lapā ar ziedojumu, lai vairāk kā 100 Latvijas biedrības un organizācijas, kas pārstāv cilvēkus ar funkcionāliem traucējumiem, arī vairāk kā 130 pašvaldību aprūpes centri (un veco ļaužu pansionāti) varētu saņemt rūpnieciski uzšūtus Latvijā ražotus, īpaši izstrādātus Liberated! 300 funkcionālo inventāru komplektus (komplektā ietilpst: lietusmētelis, apmetnis, kāju sildītājs, uzroči), kas cilvēkiem riteņkrēslā ļauj kustēties un pavadīt laiku svaigā gaisā, efektīvi pasargājot no lietus, vēja, aukstuma, mitruma un dubļiem, kā arī esot redzamiem krēslainā laikā ar funkcionālo atstarojošo dizainu!”.

DSC00746.JPG

“Dalība maratonā man nozīmē iespēju piedzīvot vērienīgu kopības sajūtu, kurā ikviens skrien pretī mērķim, bet vienoti, aktīvi, mērķtiecīgi un patiesā cieņā vienam pret otru. Daudzi cilvēki ar invaliditāti patiesi ilgojas būt “atbrīvoti” (kā zīmola nosaukumā “Liberated!”) no aizspriedumiem, šķēršļiem un ierobežotām iespējām, izvēlēm, lai piedzīvotu pilnvērtīgu ikdienu. Zīmols “Liberated!’ palīdz rullēt ar attieksmi, stilu, drošības sajūtu un prieku, lai rullējot maratonā vai pastaigājoties parkā ar draugiem, Tu justos labi, pieņemoši un ar dzīves garšu!”,

stāsta Diāna Ponaskova, “Liberated!” komandas un mērķgrupas pārstāve. 

Katrs Liberated! izlases dalībnieks neatkarīgi no rezultāta saņēma no mūsu zīmola vērtīgu dāvanu - funkcionālo aksesuāru!

Labāko rezultātu ieguvēji Top3 - saņema sertifikātus, lai veiktu individuālu pasūtījumu no Liberated! - bez maksas!

Lai var arī tālāk rullēt - droši un pārliecinoši!

Paldies mūsu atbalstītājiem, kuri sniedza savu atbalstu, lai radītu kopīgu piedzīvojumu un svētkus ikvienam, kas piedalīsies šī gada Rimi Rīgas maratonā zīmola “Liberated!” izlasē: MILZU, Veggie Crush, Apeirons, Deep White, Rāmkalni, Flagmanis, Flora Maiznīca, Mālpils Zemenes, ArizaDesign, Kārumu Fabrika, Dabas Labalatorija, Siguldas novada pašvaldība, Unihaus, Correcty, NVO nams, Gemoss.

Īpašs paldies ģenerālsponsoriem: Rimi Rīgas maratonam un Rimi Latvia!

Paldies arī mūsu brīvprātīgo komandai par atbalstu!

Atsauksmes

Saņēmu savu Liberated! lietusmēteli, ko ieguvu par 4.vietu Rimi Rīgas maratonā šī gada 7. maijā. Pateicoties Rimi Latvija atbalstam lietusmēteļi tika uzšūti daudziem maratona vietu ieguvējiem, pēc viņu individuālajiem izmēriem.

Funkcionālais lietusmētelis ar piedurknēm un ar atstarojošiem dizaina elementiem - izstrādāts no mitrumizturīga, praktiska, viegli kopjama materiāla. Tas patiesi ir PERFEKTS netikai ļoti praktisks un ērts, bet arī ļoti skaists! Milzīgs prieks, ka tagad braucot ar ratiem lietainā/ziemainā laikā vairs neizmirkšu no galvas līdz papēžiem un vakara krēslainajā laikā būšu labi pārredzama uz ceļa. Liels un mīļš paldies Liberated, Rimi Latvija!

Līga Laudiņa

Saņēmu lielisku, ļoti noderīgu dāvanu no Liberated! un Ilona Daukšte - īpaši ratiņkrēslu lietotājiem izstrādātu, man uzšūtu lietusmēteli ar atstarojošiem elementiem drošībai Latvijas rudeņos un lietus laikam.

Lietusmētelis ir "radīts kustībai" un tā izgatavošanu atbalstīja Rimi Latvija, kad pavasarī piedalījos Rimi Rīgas maratona vienā no distancēm. Ļoti iedvesmojos no vēlējuma  - "Ar pateicību, ka rullē dzīvē ar attieksmi". Tas tiešām ir par mani! 

Fricis Alliks

Šodien fantastiska diena. Satikti daudz labi cilvēki, bet, ja iepriekš nebūtu sašūts izcils kājsildis, lai varētu rullēt ziemā ar pozitīvu attieksmi, nezin vai tik jauka diena sanāktu. Paldies Ilona Daukšte ar savu komandu un izcilo darbu!

Inese Brakovska

Paldies Liberated! komandai par maratona skrējiena rīkošanu un tik noderīgu, praktisku un funkcionālu lietusmēteli dāvanā! Šī bija neaizmirstama pieredze un ļoti vērtīgs ieguvums! Visiem iesaku lietusmēteļus no Liberated! 

Aksana Markovska

foto_Markovskis-5133.jpg

Atbalsti,

lai var rullēt! 

Atbalsti, lai daudzi var rullēt droši un ar foršu attieksmi dzīvē!

Sociālais uzņēmums "GL&DEVELOPMENT" SIA

Reģ. nr. 40203415485

Swedbank A/S LV02HABA0551053125135

Vairāk kā 100 Latvijas biedrībām un organizācijām, kas pārstāv cilvēkus ar funkcionāliem traucējumiem, kā arī vairāk kā 130 pašvaldību aprūpes centriem,  veco ļaužu pansionātiem - būtu nepieciešams saņemt 

 Latvijā ražotus, īpaši izstrādātus Liberated! funkcionālos apģērbu un aksesuāru komplektus, kas

 cilvēkiem riteņkrēslā ļautu kustēties un pavadīt laiku svaigā gaisā, efektīvi pasargājot no lietus, vēja, aukstuma, mitruma un dubļiem, kā arī esot redzamiem krēslainā laikā ar  atstarojošo dizaina palīdzību!

bottom of page